V projektu Zdravje v vrtcu so tudi letos sodelovali vsi oddelki in vsak oddelek zase je izvajal več različnih dejavnosti povezanih z zdravjem v vrtcu, pa tudi posredno doma. Tako smo skrbeli za higieno, brali knjige na to temo, izdelali plakat o zdravem načinu življenja. Večino oddelkov so obiskali iz zobne preventive in skupaj z otroki obnovili znanja ter praktično izvedli pravilno umivanje zob. Nekaj oddelkov so obiskale tudi medicinske sestre iz zdravstvenega doma ter pripravile zanimiva predavanja z zdravstvenimi vsebinami za otroke. Zasadili smo vrt in se učili pomena zdrave hrane. Poskušali zdravo živeti in se tudi osredotočiti na dobro počutje. Držali smo se rdeče niti Počutim se dobro in se z otroki pogovarjali o čustvih ter v ta namen ustvarili predstavo Piščanček Pik.

Koordinatorica projekta; Bernarda Radovan