Vsi štirje oddelki enote Polonca v letošnjem šolskem letu sodelujemo v projektu Turizem in vrtec. Rdeče nit projekta je Okusni zakladi. Namen projekta je povezovanje vrtca z lokalno skupnostjo. Zato smo k sodelovanju povabili Društvo podeželskih žena Mirna Peč. Z veseljem so se odzvali našemu povabilu in nas obiskali kar dvakrat. Tako smo vsi štirje oddelki skupaj s članicami društva pripravili različne izdelke iz kvašenega testa. Otroci so pri izdelovanju pletenic, gosenic in ptičkov pokazali veliko samostojnosti in ročnih spretnosti. Med peko so si krajšali čas s prepevanjem pesmic za članice društva. Pečenih izdelkov je zelo hitro zmanjkalo, saj so bili slastni. Članicam Društva podeželskih žena Mirna Peč se zahvaljujemo za obisk in okusno druženje. Upamo, da nas še kdaj obiščejo.

koordinatorica projekta Tina Nikolić