Vrtec v naravi

V letošnjem šolskem letu je za otroke oddelkov Navihančki in Kapljice načrtovan vrtec v naravi, ki bo potekal od 19. do 21. februarja 2024 v CŠOD Čebelica.
Otroci v dejavnostih doživljajo celosten vidik izbrane vsebine na neposreden način v naravi z izkustvenim učenjem, opazovanjem, doživljanjem in raziskovanjem. Vsebine izvajamo na predhodno oblikovanih ciljih vseh področij kurikula: narave, družbe, gibanja, umetnosti, jezika in matematike ter v sodelovanju z organizatorji posameznega CŠOD. Otroke spremljajo
strokovne delavke vrtca.

Če starši ocenjujete, da ne bi zmogli plačati celotnega zneska, imate možnost do 26. 1. 2024 vložiti vlogo za subvencioniranje bivanja v naravi. O upravičenosti do znižanja odloča komisija na podlagi podatkov iz dokazil, priloženih vlogi. Pred izvedbo vrtca v naravi bo organiziran tudi roditeljski sestanek za starše prijavljenih otrok, na katerem boste prejeli vse potrebne informacije. Za otroke, ki se bivanja v naravi ne bodo udeležili, bomo v vrtcu zagotovili primerljive dejavnosti.

Obvestilo o možnosti subvencioniranja vrtca v naravi

Vloga

Pravilnik o izvajanju in financiranju bivanja otrok v naravi

Pravila o kriterijih in postopku za znižanje cene bivanja otrok v naravi