V našem vrtcu smo praznovali teden otroka s posebnim poudarkom na tematiki »Zakaji in zatoji radovednosti«. Vsaka skupina je izvedla zanimive dejavnosti, v katerih so otroci vidno uživali. Zavezani smo, da bomo tudi v prihodnje otrokom pomagali razumeti njihove “zakajčke” z različnimi “zatojčki”. Večina naših skupin (z izjemo najmlajših dveh) je z velikim veseljem uživala tudi v lutkovni predstavi Muca Copatarica, ki nam jo je pripravilo gledališče Fru fru.

V oddelku Kamenčki so se otroci odpravili na sprehod do Mirne Peči, kjer so se posvetili petju, igram z žogami in raziskovanju taljenja ledu. V oddelku Nogice so otroci ustvarjali z jesenskimi barvami, raziskovali značilnosti piramide obdane z ogledali, preizkusili gibalne sposobnosti otrok na polivalentnih blazinah in praznovali prvi rojstni dan, kjer so se seznanili s plesom in novimi pesmicami. V oddelku Metuljčki je bil teden otroka obarvan z naravnimi materiali. Otroci so se igrali in raziskovali v gozdu ter se ukvarjali z bučami. Mehurčki so se posvetili različnim eksperimentom, obiskali gozd in uživali v lutkovni predstavi z Zajkljo. V oddelku Kresničke so dejavnosti potekale glede na otrokove želje: od vožnje s poganjalci, obiska gozda, branja knjig do peke jabolčne pite in igralnega dne. Sladoledi so raziskovali svet barv in eksperimentirali s kisom, sodo bikarbono in rižem. Jelenčki so se odpravili na avanturo v gozdu s pismi od jelena Zvonka, raziskovali sestavine bonbonov in izdelali karamelne bonbone. V oddelku Krompirčki je raziskovanje potekalo skozi zgodbo o Zverjascu, otroci so obiskali gozd, opazovali lastnosti sov in pripravili pečen krompir. V skupini Mavrice so otroci iskali odgovore na različna vprašanja skozi raziskovanje in obiske v naravi. Skupini Navihančki in Kapljice sta obiskali Konjeniški šolski športni center Češča vas, kjer so se otroci seznanili z nego in jahanjem konj.

zbrala in zapisala: Lea Ketiš