Danes smo imeli čudovit dan. Z otroki iz oddelka Jelenčki in Sladoledi smo se odpravili na obisk v knjižnico Pavla Golie v Trebnjem. Ta izlet je bil poln pričakovanja in navdušenja. Vožnja z avtobusom in pričakovanje, kaj vse bodo odkrili v knjižnici.

Pred knjižnico nas je pričakala prijazna škratinja, ki je imela v roki knjigo. Z nasmehom na obrazih nas je povabila v knjižnico in  nas začela uvajati v skrivnosti tega čarobnega kraja.

V knjižnici nas je ves čas spremljala in skupaj s knjižničarko Mojco sta nas naučili, kako se v knjižnici primerno obnašati. Otroci so se učili, da sta tišina in mir ključnega pomena, da drugih obiskovalcev ne motimo pri branju in raziskovanju knjig. Knjižničarki sta nam preko igre pokazali, kako izposojati knjige, kje najdemo svoje najljubše knjige, ter kako knjige vrnemo, ko jih ne potrebujemo več.

Na koncu nas je škratinja še posebej očarala , ko je preko lutk pripovedovala čarobno pravljico. Otroci so sedeli na stolih in pručkah ter z zanimanjem poslušali, kako se je pravljica razvijala pred njihovimi očmi. Bilo je čarobno in poučno hkrati.

Vsi skupaj smo bili nad obiskom knjižnice Pavla Golie v Trebnjem več kot navdušeni. Otroci so se veliko naučili o pomenu branja, knjigah in obnašanju v knjižnici. Knjižničarki Mojca in Karmen pa sta se res potrudili, da so bili otroci prijetno vznemirjeni in zadovoljni. Hvala, da sta nam omogočili to čudovito izkušnjo, ki je zagotovo pustila trajen vtis na naše otroke.

Po ogledu knjižnice smo imeli še nekaj časa, zato smo se odpravili na bližnjo železniško postajo. Tam smo si ogledali staro parno lokomotivo, ki je očarala tako otroke kot tudi odrasle.

strokovne delavke Oddelka Jelenčki in Sladoledi