3. 4. 2018 smo otroci oddelkov Obuti mački in Baloni odšli v vrtec v naravi v CŠOD Čebelica, kjer so nas prijazno pričakali učitelji, ki so z nami izvajali različne dejavnosti. Po nastanitvi v sobah in kosilu smo pričeli z dejavnostmi. Prvi dan smo spoznavali in usvajali pravilno zavezovanje vezalk in vozlov, kasneje pa smo sestavljali bivališča za živali iz lesenih deščic. Zvečer smo na nočnem pohodu opazovali zvezdnato nebo in s svetilkami iskali prisotne živali. Naslednji dan smo preživeli na prostem, saj smo odšli na pohod v gozd, kjer je ena skupina izdelovala domove za škrata Čateža, druga skupina pa je hodila po brvi in s prevezo čez oči sledila poti. Po kosilu je sledilo presenečenje. Otrokom smo prebrali pisma, ki so jih pripravili njihovi starši. Popoldan smo imeli lov na lisico. Zvečer smo Juliji zapeli za rojstni dan in ji čestitali, nato pa zaplesali ob prijetni glasbi. Zadnji dan smo po zajtrku spakirali. Sledile so dejavnosti, pri katerih smo spoznavali igre naših babic in dedkov, spoznali pa smo tudi živali v domu (paličnjake, ribe, želvo). Po kosilu smo se odpravili proti domu, kjer so nas že nestrpno pričakali starši. Otroci niso imeli v vrtcu v naravi nobenih težav, nekateri so si celo želeli, da bi v domu ostali še kakšen dan. Naučili smo se veliko novega in se skupaj veselili ter pridobili nove izkušnje.

Vilma Fabjan