Tudi letos smo se v vrtcu Cepetavček pridružili Tradicionalnemu slovenskemu zajtrku. Tokrat je bil celotni teden namenjen tej temi. Vključeni so bili vsi oddelki vrtca. Delo je potekalo po vnaprej načrtovanih dejavnostih. Otroci so obiskali kmetijo, se pogovarjali o kmetiji, čebelarstvu, zdravi prehrani…, izdelovali so različne plakate, pogrinjke za zajtrk, izdelke za razstavo. Otroci oddelkov Listki in Srčki so izdelali čebelnjaka in čebelje panje. Za mlajše oddelke so pripravili stojnico, kjer so si otroci v zameno za jesenske plodove lahko »kupili« jabolko in kos kruha. Prodajalci so nalogo vzeli zelo resno, saj so sproti in vestno spremljali, če so vsi plačali kupljeno blago, preštevali plačilo in kupce nagovarjali naj se še oglasijo na njihovi stojnici. Tudi kupci so bili veseli in so z navdušenjem kupovali. V petek, na dan Tradicionalnega slovenskega zajtrka, pa je pet čebelic in matica iz oddelka Listki odšlo v vse oddelke kjer so razdelile med in otrokom zaželele dober tek. Pri zajtrku, ki je bil sestavljen iz mleka, masla, kruha, medu in jabolka, so otroci ob lepo urejenih in okrašenih mizah uživali v dobrotah in pridobivali pozitivne prehranjevalne navade. Po zajtrku so otroci oddelkov Listki in Srčki pripravili za vse Cepetavčke zaključek v avli vrtca, kjer so se predstavili z deklamacijo Tukaj je panj in plesom Od cveta do cveta. Sledila je še zgodba Bizz in Lizz v Mirni Peči, ki sta jo odigrali strokovni delavki oddelka Listki. Na koncu sta vse skupaj povabili še na ogled razstave izdelkov vseh otrok. Tako je bil teden pester in zanimiv, predvsem pa poln druženja in pozitivne energije.

Pripravila Vilma Fabjan

5 (16) 6 (13) DSC_0644 DSC_0645 DSC_0646 DSC_0647 DSC02997 DSC02999 DSC03040 DSC03075 DSC06944 DSC06975 DSC06701 DSC06813 DSC06825 DSC06833 DSC06845 DSC06859