Z otroki skozi celo leto namenjamo pozornost slovenski hrani, predvsem pa zdravi prehrani. Ravno tako se skozi celo leto povezujemo s kuhinjo in kuhinjskim osebjem. Tradicionalni slovenski zajtrk pa je ena izmed priložnosti, da se še bolj poglobimo in ozavestimo pomen slovenske, zdrave hrane. Doseči želimo, da bi otroci prepoznali pomen domače, lokalno pridelane hrane, predvsem pa zdrave prehrane. Tudi vsi cilji so usmerjeni k temu, da spoznajo zdravo lokalno oz. slovensko hrano ter tudi procese in osebe, ki skrbijo, da lahko takšno hrano uživamo. Otroci so si skupaj z vzgojiteljicami izdelali pogrinjke ter likovno ustvarjali na temo čebel. Obiskala sta nas tudi lokalni čebelar in slikar, ki sta nam vsak na svoj način predstavila čebele. Otrokom je dan zagotovo ostal v prijetnem spominu.