Prosti čas – čas, ki si ga otroci lahko organizirajo po svoje – je bila letošnja tema Tedna otroka, ki ga vsako leto praznujemo prvi teden v mesecu oktobru. Letošnja tema nas je usmerila v razmišljanje, kako obogatiti otrokov prosti čas in njihovo prosto igro.

Strokovne delavke smo skupaj z otroki tekom tedna oblikovale in načrtovale različne dejavnosti. Pogovarjali smo se o načinu preživljanja prostega časa, oblikovali plakate s prikazi najljubše dejavnosti v prostem času, si ogledali predstavo gledališča Ku-kuc z naslovom Živ-žav, zajtrk je zdrav!, odprli vrata vrtca za obiskovalce in jih povabili na skupno »prostočasenje«, obiskali gozd in iskali možnosti za igro brez igrač ter sledili otrokovim željam po igri in iskanju tistega, kar jih veseli in navdušuje.

Zapisala: Andreja Mervar