V oddelku Škratki smo se prijavili na natečaj Spodbujamo prijateljstvo, katerega rdeča nit je bila otroški pogled na prijateljstvo, prijatelje, vrednote, ki so bolj in manj pomembne. Strokovni delavki sva otroke z različnimi dejavnostmi spodbudili k razmišljanju o tem. Prebrali smo več pravljic na to temo, poslušali smo glasbeno pravljico, izdelali smo zapestnice prijateljstva in jih podarili drug drugemu. V jutranjem krogu smo se pozdravili s pajkovo mrežo. Napisali smo vabilo in k nam povabili otroke iz oddelka Pisani baloni na igro, plesali smo na pesem Lepši svet, ves dan pa smo strokovne delavke poudarjale, kako se prijatelji obnašajo, pogovarjali smo se o pomoči in tudi otroke med seboj spodbujale, da si pomagajo. Na koncu smo izdelali plakat in ga poslali na natečaj.

Sandra Žagar