Ko se gozdni škrat odloči, da se bo posul s čarobnim prahom, se iz nevidnega majhnega škratka spremenil v vidnega in nas obiskal, se oči otrok zasvetijo v pričakovanju. Obenem pa imajo tudi malo zadržanosti do njega. Odkod je prišel, zakaj je prišel in kako je velik. Gozdni škratovi obiski so vedno čarobni in nepozabni trenutki za otroke ter tudi za tiste malo starejše. V njih se prepletajo pričakovanje, radovednost in občutek skrivnosti.

Skrivnost, otroci in pričakovanje. Otroci imajo naravno radovednost in vero v čarobnost sveta okoli sebe. Obisk gozdnega škrata je tako neprecenljiv dogodek, ki poveča njihovo zaupanje v magijo narave. Pričakovanje, ki ga doživljajo pred obiskom škrata, je nepopisno. Sprehod skozi gozd ali pogled skozi okno ob večeru postanejo čarobni trenutki, polni navdušenja.

Hvala škrat, ker si nas lepo presenetil in še kdaj na snidenje. Ob obisku gozdnega škrata smo se otroci in odrasli naučili pomembnih lekcij. Skrb za naravo, povezanost z njo ter vera v čarobnost sveta okoli nas. In čeprav gozdni škrati pridejo in odidejo, nas pustijo s trajnim spominom na čudovite trenutke, ki jih delijo z nami.

Obisk gozdnega škrata bomo v prihodnosti čakali z odprtimi rokami in srci, polnimi pričakovanj, saj nas čaka nepozabna pustolovščina v svetu skrivnosti in čarobnosti. Hvala, škrat. Se vidimo kmalu!

zapisala: Lea Ketiš