V vrtcu Cepetavček veliko poudarka namenjamo razvoju finomotorike otrok, saj je to ključnega pomena za mnoge vsakodnevne veščine, ki jih otroci pridobivajo. Finomotorika obsega male gibe, ki jih izvajajo predvsem prsti, roke in oči v koordinaciji. Razvoj teh veščin je pomemben za pisanje, risanje, uporabo jedilnega pribora in mnoge druge vsakodnevne aktivnosti.

Že najmlajšim otrokom v vrtcu ponujamo različne materiale in orodja, kot so škarje, pisala, barvice in razne drobne igrače, s katerimi se lahko igrajo. Preko iger in dejavnosti opazujemo, kako otroci držijo in uporabljajo te predmete. Ugotavljamo, da imajo nekateri otroci težave s pravilno držo pisal, zato jih poskusimo motivirati in usmerjati k bolj optimalnemu načinu uporabe.

Prav tako spodbujamo razvoj koordinacije med očmi in rokami. Ta veščina je ključna za uspešno izvajanje mnogih nalog, kot so rezanje s škarjami, lepljenje, sestavljanje mozaikov in drugih podobnih aktivnosti. Uporabljamo različne didaktične igrače in material, ki spodbujajo finomotorične veščine.

Naš cilj je, da otroci v vrtcu  razvijajo svoje finomotorične veščine v varnem in spodbudnem okolju, kjer se počutijo svobodne, da raziskujejo in se učijo skozi igro. Verjamemo, da je zgodnji razvoj teh veščin temelj za uspešno učenje in delovanje v šoli in tudi v kasnejšem življenju.