Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da se je v enem izmed oddelkov ponovno pojavila škrlatinka.

V zvezi s tem Vas želimo opozoriti na ukrepe za preprečevanje in širjenje škrlatinke. Škrlatinka je nalezljiva bolezen, ki jo povzroča bakterija. Otrok se lahko okuži s kužnimi kapljicami iz ust bolnika s kašljanjem, kihanjem ali z neposrednim stikom z okuženo osebo. Bolnik je kužen od začetka pojava bolezenskih znakov do 24 ur po učinkovitem zdravljenju z antibiotiki. Bolezenski znaki, značilni za škrlatinko so: vneto žrelo, vročina (običajno višja od 38,5 °C) in izpuščaj, ki se običajno pojavi najprej na trebuhu in na prsih 12–48 ur po prvih simptomih, nato se razširi po vratu, rokah in nogah.

Otroci, ki imajo škrlatinko ali streptokokno angino, ne smejo v šolo ali vrtec, dokler ne mine 24 ur od začetka jemanja antibiotikov, če zdravnik ne odloči drugače.

Več si preberite TUKAJ!