V sredo, 29. 3. 2017, smo z otroki oddelkov Listki in Srčki z vlakom odšli v Trebnje. Na vlaku so otroci lahko vstopili v kabino strojevodje in spoznali, kako izgleda vožnja, če sediš spredaj. Srečali so sprevodnika, ki je preveril, če imamo karte za vožnjo. Ko smo prispeli v Trebnje, smo si ogledali knjižnico Pavla Golie, kjer so nas prijazno sprejeli. Knjižničarka Simona nam je predstavila knjižnico, vrste knjig in nam prebrala zgodbo. Otroke je popeljala skozi knjižnico in jim predstavila posamezne oddelke. Za zaključek so nam pripravili material za izdelavo lutke – volka. Otroci so si izdelali vsak svojo lutko, ki so jo lahko odnesli domov.

Obiskali smo tudi Galerijo likovnih samorastnikov. Tam nas je sprejela kustosinja Andrejka in nam razkazala galerijo in izpostavila nekaj različnih del. Pokazala nam je tehniko slikanja na steklo in slikanja z iglo, kipec Kralja Matjaža, leseno sliko Martina Krpana in še nekaj zanimivih del. Pred začetkom ogleda se je z otroki pogovorila o obnašanju v galeriji in otroci so ji pozorno sledili.

Po ogledu obeh ustanov smo se odpravili proti železniški postaji, kjer smo se vsi skupaj fotografirali ob razstavljeni parni lokomotivi. Vožnja z vlakom in izlet sta bila otrokom zelo všeč, saj so potem v vrtcu nastale nazorne risbe o vtisih z izleta.

Pripravili Vilma Fabjan in Mateja Bevc