Spoštovani starši,

obveščeni smo bili, da bodo vrtci zaradi poslabšanja epidemiološkega stanja v državi od ponedeljka, 26. 10. 2020, zaprti, predvidoma za en teden. Ukrep je namenjen zajezitvi širjenja okužb z novim virusom SARS-CoV-2.

V času zaprtja vrtcev so starši plačila oproščeni.

Od ponedeljka, 26.10. 2020, dalje bo na podlagi sklepa župana Občine Mirna Peč samo za nujne primere organizirano varstvo otrok v Vrtcu Cepetavček. Dislocirana enota Polonca bo zaprta.

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu in dela ni možno organizirati na daljavo in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca. Starše, ki izpolnjujete pogoje za nujno varstvo prosimo, da nas o tem čim prej obvestite na e –naslov irena.kozlevcar@ostpavcka.si oziroma najpozneje do sobote, 24. 10. 2020, do 17.00. Prosimo, obvezno navedite prihod in odhod otrok.

Staršem, ki bodo javili, da potrebujejo nujno varstvo, bomo na njihovo željo naknadno poslali obrazec za uveljavljanje upravičenosti do nujnega varstva. Izjavo prinesite do torka, 27. 10. 2020, kasneje otroka v vrtec brez izjave/ potrdila ne bomo mogli sprejeti.

Ob prvem obisku vrtca v naslednjem tednu vas prosimo, da prinesete izjavo-priloga NIJZ 3, da v obdobju zadnjih 10 dni otrok ni bil v stiku z okuženimi osebami.

V vrtcu imamo poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko eAsistenta in naše spletne strani http://vrtec.ostpavcka.si/.

Zahvaljujemo se za razumevanje in vas lepo pozdravljamo.

Ostanite zdravi.

Pomočnica ravnatelja