Vsak otrok sanja o vznemirljivih pustolovščinah, in če se te odvijajo ob sodelovanju z gasilci, je to zagotovo ena izmed njih. Prav takšna priložnost se je nedavno ponudila tudi otrokom iz oddelka Sladoledi, s katerimi smo se odpravili v PGD Mirna Peč. Dogodek je bil ne samo vznemirljiv, ampak tudi izobraževalen, saj so gasilci z veliko mero humorja in dobre volje pripravili nepozabno doživetje za otroke.

Ko smo prispeli v gasilski dom v Mirni Peči, so nas sprejeli kar štirje gasilci iz tega društva. Njihova prijaznost in odprtost sta takoj pomirili začetno sramežljivost otrok. Toda najboljši del je šele sledil – predstavitev opreme. Otroci so navdušeno opazovali različne gasilske pripomočke, od gasilskih cevi do gasilskih čelad. Gasilci so jim podrobno razložili, kako delujejo in kako pomembni so pri reševanju ljudi in premoženja. Kljub začetni sramežljivosti so otroci kmalu postali sproščeni in so vpraševali gasilce o njihovem delu, opremi, in kaj počnejo, ko ni nujnih intervencij. Gasilci so jim z veseljem odgovarjali in razkrivali skrivnosti svojega poklica.

Največji vrhunec za otroke je bila priložnost, da so se preizkusili v “gašenju” požara. Seveda je šlo za simulacijo, vendar so bili otroci povsem prevzeti nad tem. Sirena, ki so jo gasilci prižgali med predstavitvijo, je povzročila osuplost in navdušenje pri vseh prisotnih.

Na koncu pa so nas gasilci presenetili s pogostitvijo. Ponudili so nam rolade in bonbone, s katerimi smo si lahko dodobra okrepčali. Bilo je prijetno, srčno in nepozabno sodelovanje z gasilci iz PGD Mirna Peč.

V imenu Oddelka Sladoledi se iskreno zahvaljujemo gasilcem PGD Mirna Peč za njihov čas, trud in prijaznost. Otroci so odnesli nepozabno izkušnjo, ki jim bo zagotovo ostala v spominu še nekaj časa. Hvala vam, gasilci, ker ste nam omogočili, da smo se približali vašemu pomembnemu delu in spoznali, kako pogumni in nesebični ste v svojem poslanstvu.

Lea Ketiš in Karmen Bradač