Gasilec je nekdo, ki je med otroki zelo priljubljen, ima veliko uniformo, na glavi čelado, ogromne škornje na nogah in na rokah rokavice. Spremlja ga tuljenje sirene, hitra vožnja z velikimi avtomobili saj se mu nekam mudi … To so stvari, ki se večjim otrokom in nam zdijo čisto običajne, če ne gre za resno reševanje, celo zabavne in zanimive. V majhnih glavah pri majhnih otrocih pa se stvari odvijajo čisto drugače. Pogosto se uniforme, sirene, hitenja prestrašijo.

Ker je bila napovedana evakuacijska vaja za šolo in vrtec in ker smo pri Lučkah želeli, da otroci tisti dan nebi doživljali strahu in stresa, ampak bi jim bilo to posebno doživetje, smo se na vajo dobro pripravili. Pri tem smo uporabili video in zvočne posnetke, knjige o gasilcih, igračo gasilskega avtomobila, najbolj zanimiva pa je bila gasilska uniforma, ki so jo otroci sprva od daleč opazovali, nato pa raziskali, kakšna je in kakšen je občutek, ko stojiš v gasilskih škornjih in ko nadeneš gasilsko čelado.

Pripravila: Nuša Verdev