Mesec december vsako leto prinese veliko lepih trenutkov, pričakovanj, presenečenj, prijaznih besed in zanimivih dogodivščin. Zelo prijetno vzdušje je bilo tudi v našem vrtcu. Prve decembrske dni smo okrasili igralnice, da so bile še bolj prijetne, in s praznično dekoracijo okrasili hodnik. Vsi otroci vrtca so izdelovali snežinke in jelenčke, ki so krasili novoletno smrečico. Za piko na i smo na jelko dodali še novoletne lučke.
Praznično vzdušje je bilo kmalu v še večjem pričakovanju, saj so otroci že komaj čakali, da jih obišče dedek Mraz. Najprej nam je Gledališče Ku-kuc zaigralo predstavo z naslovom Mali polhec in njegov prvi božič, zatem pa je prišel čas, da se otrokom izpolni želja in jih obišče dedek Mraz. Otrokom so oči zasijale od veselja. Dobri mož jim je prinesel mandarine, bombone in darilo za igralnico.
V decembru smo se skupaj s starši podali tudi na pohod z lampijončki. Od vrtca Cepetavček smo odšli na sprehod do enote Polonca. Otroci so od doma prinesli vsak svoj lampijonček, na cilju pa smo se posladkali s piškoti in se pogreli ob toplem čaju.
Da je bilo decembrsko vzdušje popolno, smo december zaključili s silvestrovanjem. Praznično smo se oblekli in odšli na ples. Na koncu smo se posladkali s slastnimi piškoti in nazdravili z otroškim šampanjcem.

Zapisala: Helena Kirm