Kultura je način življenja, tradicija ljudi, ki vključuje jezik, ideje, znanje, navade, itd. Le-ta se prenaša iz roda v rod. Vsak posameznik je poseben in si izoblikuje svoj način življenja. Skozi generacije se izoblikujejo razne kulture in navade. Prenašanje le teh poteka z nenehnim učenjem in zgledom.

Tudi strokovne delavke vrtca prenašamo učenje kulture na naše najmlajše z načrtovanimi vzgojnimi dejavnostmi čez celo leto, še posebej pa ob kulturnem prazniku, 8. februarju. Zavedamo se, da je kultura vse okoli nas. Otroke za trenutek popeljemo v svet likovne, glasbene, plesne, jezikovne umetnosti. V našem vrtcu vsako leto praznujemo 8. februar in temu prazniku namenimo celoten teden.

Otroci vrtca so se seznanili in utrjevali simbole slovenskega naroda. Spoznali so našega največjega pesnika Franceta Prešerna in brali njegovo poezijo (Povodni mož, Zdravljica, Lepa Vida). Upodabljali so ga z ustvarjanjem portreta in kipa. Poslušali so himno Zdravljico in se naučili, da se ob poslušanju himne vstane in po koncu nikoli ne ploska.

Nekateri oddelki so izdelali tudi svojo lastno zastavo.

Kulturni teden smo zaključili v petek, ko smo imeli Cepetavčkov kulturni festival. Vsak oddelek se je predstavil s svojo točko,. Tako smo spoznali ljudsko kulturo preko pesmi in plesa.

zapisala: Lea Ketiš