Zaključno prireditev Zacepetajmo v poletje smo priredili v sredo, 6. 5. 2019, v Dvorani OŠ Toneta Pavčka.  Prireditev se je začela s Cepetavčkovo himno, ki so jo zapeli otroci oddelkov Kužki in Oblački, nato pa smo vsi skupaj vstopili v svet pravljice z naslovom Vrtec Cepetavček. Pravljica nas je s svojo vsebino popeljala skozi dogajanje v vseh oddelkih vrtca. Vsak oddelek se je predstavil z nastopom z različnih področij. Najmlajši so na oder prišli skupaj z rdečimi žogami, malo starejši so zapeli ob spremljavi z ropotuljami, nekateri so se sprehodili po poligonu, recitirali deklamacijo, sestavili stolp iz lego kock.

Najstarejši otroci, ki bodo s septembrom vstopili v šolo, so se predstavili s plesom, nato pa so prejeli diplomo in kapo za male maturante. Posebno pozornost smo namenili tudi vsem staršem, ki so v letošnjem letu prispevali k obogatitvi programa in življenja v vrtcu, ter jim podelili zahvale.

Po osrednjem delu smo otroke in starše povabili na delavnice s pravljično tematiko. S sodelovanjem na delavnici so otroci dobili štampiljko, štiri zbrane štampiljke so v menjalnici zamenjali za cekin, s katerim so lahko kupili sladoled.

Zapisala Sandra Žagar