V oddelku Miške (1-2) smo si za letošnji cilj v okviru projekta gozdni vrtec zadali, da gozd čim bolj spoznamo in ga sprejmemo kot del našega vsakdana, kjer se počutimo sproščeno in dobro.

Naši odhodi v gozd so se začeli jeseni ob lepem vremenu in nadaljevali skozi celo leto. Z nami je odšla miška, ki nam je predstavila gozd kot njen dom in nam ga približala. Z vsakim naslednjim odhodom nam je bil gozd vedno bližje in bližje. Sedaj otroci samoiniciativno izražajo željo po odhodu v gozd.

V njem spoznavamo različne materiale, s katerimi ustvarjamo in krepimo našo domišljijo, premagujemo naravne ovire, poslušamo ptičje petje, pojemo pesmi, beremo pravljice, rišemo z vejicami …Otroci so gozd sprejeli kot okolje, v katerega se z veseljem vračajo po nove izzive.

Zapisala: Erika Udvanc, vzg.