Na projekt Tradicionalni slovenski zajtrk se v Vrtcu Cepetavček in dislocirani enoti Polonca pripravljamo ves teden. Otrokom želimo omogočiti, da spoznajo izvor živil, njihovo poimenovanje in pomen zdrave prehrane za naše zdravje. Otroci so obiskali lokalnega čebelarja, ki jim je predstavil svoje delo. Srečali so se s čebelo in njenimi značilnostmi v Muzeju Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka, kjer so si ogledali interaktivni paviljon Čebelji svet. Okušali so med, plesali, izdelovali pogrinjke in likovno ustvarjali na temo Čebele.

Prvič letos smo na tradicionalni slovenski zajtrk povabili tudi starše in jim tako omogočili, da so si sami postregli z zajtrkom, sestavljenim iz domačih živil slovenskega izvora. Vrtec in dislocirano enoto Polonca je obiskal župan Andrej Kastelic in se pridružil otrokom ob svečano opremljenih mizah za uživanje tradicionalnega slovenskega zajtrka.

Pripravila: Karmen Praznik