Teden kulture je v našem vrtcu potekal v znamenju gledališke umetnosti. Otroci so spoznavali različna gledališka, predvsem lutkovna dela in se tudi sami vživljali v posamezne vloge ter junake.

Otroci celotnega vrtca so bili združeni v posameznih oddelkih. V oddelku Slončki so se prvič srečali z gledališčem in njegovimi elementi. Rokovali so z marionetami, ročnimi in prstnimi lutkami ter pomerjali prave kostume. Ogledali so si tudi predstavo Žogica Nogica.

V oddelku Lubenice so se pogovarjali o gledališču. Spoznali so senčno gledališče, kamišibaj, marionete in igro vlog s kostumi. Tako so otroci imeli možnost, da so nastopali v različnih vlogah, sestavili svojo zgodbo in si izdelali marionete.

Otroke v oddelku Čebelice je obiskal zajček in jim povedal svojo jutranjo dogodivščino. Prišepnil jim je, da je že brez pleničke, lula in kaka pa kar v kahlico. Otroci so imeli možnost spoznavati različna gledališka dela.

V oddelku Žogice so spoznali dve lutkovni predstavi, in sicer Naj sneži in Naredimo snežaka. Zgodbo Cipek in Capek so spoznavali z zgodbo kamišibaj in s pomočjo posnete gledališke predstave. Otroci so se igrali z ročnimi in prstnimi lutkami.

Otroci enote Polonca so spoznavali zgodbo Pod medvedovim dežnikom. Ogledali so si predstave Lutkovnega gledališča Ljubljana. Spoznavali so dramatizacijo, se igrali igro spomin na temo zgodbe, obnavljali s pomočjo slikanice, se igrali s prstnimi lutkami, si izmišljevali alternativni konec zgodbe, delali grafomotorične vaje, se igrali zvočne uganke oglašanja živali, posnemali gibanje živali, primerjali lastnosti živali in se igrali gibalno igro Lisca kaj rada ješ.

Prispevek pripravila: Bernarda Radovan