V vrtcu Cepetavček spodbujamo obisk knjižnice kar se da zgodaj, že v predbralnem obdobju, kajti želimo, da bi otroka spremljala knjiga od rojstva dalje. Z obiskom knjižnice opravimo pomembno delo, saj tako lahko motiviramo za obisk knjižnice individualno tudi družine.

Z otroki iz oddelkov Medenjaki in Skalne miške smo obiskali Knjižnico Pavla Golie Trebnje. Tja smo se odpravili z vlakom, kar je bilo za otroke, ki so se prvič peljali s tem prevoznim sredstvom, še posebno doživetje. Vožnjo pa nam je popestril še strojevodja, ki je v tunelu za trenutek ugasnil luči na vlaku.

V knjižnici nas je najprej sprejela Brinina mami, gospa Simona Lužar, ki nam je tudi omogočila obisk ter nam predstavila še vse sodelavke, ki so nas vodile skozi knjižnico. Na začetku obiska je knjižničarka otroke povprašala, če so v knjižnici že bili, poizvedela, ali jim je bil obisk knjižnice všeč, in izrazila svoje veselje nad tem, da so v knjižnico pripeljali tudi svoje starše. Sledila je  predstavitev pisatelja Pavla Golie, po katerem je knjižnica dobila ime.

V nadaljevanju so sledile osnovne informacije o postopku, s katerim lahko postanejo člani knjižnice, ter predstavitev raznolikega gradiva, ki ga izposojajo na dom ali ga hranijo le za čitalnico. Nato nas je vodila skozi različne oddelke in otroke motivirala na zanimiv način tako, da je imela na A4-listu napisane določene besede, ki so otroke spodbudile k  prepoznavanju črk, odgovorov na vprašanja. Po predstavitvi celotne knjižnice smo se razdelili v dve skupini. Otroci iz oddelka Medenjaki so najprej poslušali pravljico, otroci iz oddelka Skalne miške pa so izdelali jelenčka Rudolfa, nato smo se zamenjali. Za ves material so poskrbeli v knjižnici.

Preden smo se odpravili nazaj v Mirno Peč, pa smo se okrepčali še s kakavom ali čajem v bližnji restavraciji.

Vsem delavkam Knjižnice Pavla Golie Trebnje se prav lepo zahvaljujemo za lep sprejem in pripravljeno vsebino.

Zapisala: Lea Ketiš

DSCN7065 DSCN7067 DSCN7069 DSCN7070 DSCN7072 DSCN7077 DSCN7080 DSCN7088 DSCN7096 DSCN7108 DSCN7111 DSCN7112