Letos smo zopet dobili priložnost, da prespimo noč v muzeju. Tako smo otroci in strokovne delavke oddelkov Kapljice in Navihančki pokazali kako pogumni smo in se ob novih dogodivščinah podali v težko pričakovano noč. Otroci so s starši vstopili v muzej in si po kratkem druženju zaželeli lahko noč ter se odpravili v sobe. Po nastanitvi je sledilo prvo presenečenje – lov na zaklad. Preko ugank in namigov so otroci le prišli do rešitve. Zaklad se je skrival v telovadnici in v njem so bile skrite vstopnice za ogled Muzeja Lojzeta Slaka in Toneta Pavčka. Skozi ogled nas je vodila kustosinja Ines Rupnik, ki nam je na prijeten in poenostavljen način predstavila Lojzeta Slaka in njegovo življenje. Ob koncu predstavitve nam je zaigrala nekaj pesmi na harmoniko mi pa smo lahko ob njih zaplesali. Sledilo je drugo presenečenje. Večerja, ki nam jo je prinesel župan Mirne Peči Andrej Kastelic. Ob picah in soku so otroci uživali, kramljali in se najedli do sitega. Po večerji je sledila veselica v muzeju, pred spanjem pa še tretje presenečenje – risanka za lahko noč. Vsi utrujeni smo se odpravili spat in kmalu potonili v sanje. Sodelovanje z muzejem je že tradicionalno in upamo, da se nadaljuje še v naslednjih letih.

Zapisala Vilma Fabjan