V zeleni obleki, z zelenim klobukom in zelenim nahrbtnikom na hrbtu je nekega junijskega dopoldneva skozi naša vrata stopil najprijaznejši lovec, gospod Lambert Pate. Otroci so ga res z navdušenjem pričakovali in bili njegovega obiska zelo veseli.

Pokazal nam je, kaj ima lovec v nahrbtniku, prinesel je plakate z različnimi živalmi, naše didaktične igrače obogatil z »lovskim« spominom in nam podaril tudi pobarvanke z živalskimi motivi.

Poučil nas je tudi, da moramo biti vsi skrbni in spoštljivi tako do živali v gozdu kot njihovega okolja.

Zaposlene menimo, da so tovrstni obiski ključni za razvijanje spoštovanja do narave že od malih nog, kar bo otrokom kasneje pomagalo postati odgovorni odrasli, ki cenijo in varujejo okolje.

Oddelki: Jelenčki, Sladoledi in Nogice