V četrtek, 8. novembra 2017, smo otroci in vzgojiteljici oddelka Bonbončki skuhali bučno juho. Otroci so se pretekla dva meseca v kuhinjskem kotičku radovedno igrali z bučami in bučkami, ki smo jih nabrali na vrtčevskem vrtu. Umivali so jih, dajali v posode, mešali in prinašali poizkušat. Zato smo se odločili, da buče tudi zares skuhamo. Dve največji buči smo razrezali, očistili semena, nasekljali na manjše kocke ter dali v lonec. Dodali smo še dva krompirja, sol, poper in dolili vodo. V igralnici smo prižgali indukcijski kuhalnik in na njem kuhali juho ter ob tem ves čas skrbeli za varnost. Ko je bila juha že skoraj gotova, smo jo zmešali s paličnim mešalnikom in dodali še kislo smetano. Dodali smo še malo jušnih kroglic, najpogumnejši pa tudi drobnjak iz vrtčevskega skalnjaka, in juho pojedli pri kosilu. Bila je za prste obliznit`!

Pripravila: Daniela Zupan Dežman