13. 2. 2019 smo otroci oddelkov Oblački in Kužki ter vzgojiteljice in pomočnice vzgojiteljic odšli v vrtec v naravi v CŠOD Dom Medved. Vrtca v naravi se je udeležilo 38 otrok in 6 spremljevalk.

V domu so nas prijazno pričakali učitelji, ki so nam pripravili različne dejavnosti. Po nastanitvi v sobah in kosilu smo pričeli z dejavnostmi. Najprej smo spoznavali okolico doma in odšli na pohod, kjer smo videli veliko lepih obrazov narave. Popoldan smo se igrali socialne igre, a smo kmalu zaključili z dejavnostjo, saj so bili otroci utrujeni. Naslednji dan smo se razdelili v dve skupini in se izmenjaje odpravili na bližnjo kmetijo, kjer smo videli krave, pujse, kokoši, peteline, kunce, gosi, race in pave, med katerimi nam je eden od samcev naklonil čudovit pogled na svoje veličastno perje. Druga dejavnost je potekala v gozdu ob grajenju hiš v deželi škratkov. Po kosilu so se otroci preizkusili v plezanju po plezalni steni in peki Medvedovih kulinaričnih specialitet – piškotov. Sledilo je  presenečenje. Otrokom smo vzgojiteljice prebrale pisma, ki so jim jih napisali njihovi starši. Da bi kmalu pozabili na morebitno domotožje, smo se spustili po hišnem toboganu in se pripravili na družabni večer. Pred tem so nam učitelji doma s pravim teleskopom pokazali luno čisto od blizu, ki se je lepo videla, saj je bila noč jasna. Družabni večer je potekal kot prijetno druženje ob plesu in glasbi, a so otroci kmalu utrujeni od pestrih dejavnosti dneva ob branju pravljic zaspali v svojih posteljah. Zadnji dan so po zajtrku in pakiranju prtljage sledile dejavnosti, pri katerih smo spoznavali živali v domu (paličnjake, ščurke, morske prašičke, želve, kunce) in se preizkusili v molži krave, seveda ne prave. Po kosilu smo se odpravili proti Mirni Peči, kjer so nas že nestrpno pričakovali starši.

Otroci niso imeli posebnih težav, nekateri so celo želeli še ostati v domu. V teh dneh smo se naučili veliko novega, pridobili nove izkušnje in se skupaj veselili. V domu so nas zelo prijazno sprejeli in se prilagodili vsem našim željam in potrebam.

Pripravila Vilma Fabjan