Dobrodošli v našem vrtcu, vrtcu polnem smeha in razigranih otrok. Že od malih korakov hodimo z ramo ob rami in smo veseli prav vseh otrok. Naš vrtec je naš, od vseh majhnih in velikih, vseh, ki bivamo skupaj. Zavedamo se, da iz majhnega raste veliko, zato se vsak dan posebej trudimo, da ustvarjamo spodbudno, varno, zdravo in zadovoljno okolje za vse otroke, starše in zaposlene.

Najdete nas med travniki in griči, nad nami se bohoti gozd ter nebo, polno domišljije. Naš vrtec se nahaja v Mirni Peči, imenuje se Cepetavček … vam je znana ta pravljica? Ko enkrat prerastemo vrata enote Cepetavček, nas že ljubeče pričakujejo v enoti Polonca, ki je oddaljena le nekaj urnih korakov. Nato pa odhitimo nazaj do OŠ Toneta Pavčka, ki se s svojimi hodniki povezuje z Vrtcem Cepetavček. S šolo uspešno sodelujemo, otroci pa imajo tako možnost postopnega uvajanja v šolske klopi. Z veseljem obiščemo tudi Športno dvorano OŠ Toneta Pavčka in šolsko knjižnico, svojo knjižnico pa imamo tudi v prostorih vrtca.

Otrokom poleg prijetnega, varnega, ljubečega in spodbudnega okolja nudimo veliko možnosti za vsestranski razvoj. Naše igralnice so opremljene z različnimi didaktičnimi pripomočki, sodobno opremo, kakovostnim toplotnim in zračnim sistemom, predvsem pa ponujajo veliko svetlobe ter izhod na teraso. V vsaki igralnici otroke čaka čas novih spoznanj, igre in strokovnega, ljubečega vodenja s strani strokovnih delavk.

Z otroki radi bivamo, se igramo in izvajamo dejavnosti v naravi. Gozd je naša druga igralnica, poleg vseh ostalih bogatih dejavnosti ter projektov, ki jih otrokom ponujamo, smo vključeni tudi v projekt Gozdni vrtec. Poleg vrtca imamo dve igrišči, eno za otroke prvega starostnega obdobja, drugo za otroke drugega starostnega obdobja, kar pomeni, da smo poskrbeli za upoštevanje njihovih razvojnih značilnosti in gibalnih zmožnosti. Na igrišču imamo tudi čutno pot, ki omogoča, da otroci dobijo dodatne spodbude z različnih področij čustvovanj, čutenja in vsestranskega razvoja.

Naloga vrtca je pomagati staršem pri celoviti skrbi za otroke, skrbeti za izboljšanje kakovosti življenja družin in otrok ter soustvarjati pogoje za razvoj otrokovih telesnih in duševnih sposobnosti. Izvajamo vzgojni program vrtca, ki je opredeljen v nacionalnem dokumentu Kurikulum za vrtce, v katerega vpeljujemo nekatere elemente koncepta Reggio Emilia. Več o
tem si lahko preberete na naši spletni strani, kjer najdete še marsikaj zanimivega o nas in našem vrtcu.

Vsi skupaj se bomo potrudili, da bomo otrokom omogočali zdrav, srečen in bogat vsestranski razvoj. Prepričani smo, da se nam boste v prihodnje lahko pridružili tudi starši in bomo naše delo lahko samo še nadgradili.

VIDEO REŽIJA: Bernarda Radovan, SNEMANJE: Lea Ketiš, Nina Golob, SODELOVANJE S POSNETKI: Strokovne delavke oddelkov, VIDEO MONTAŽA: Bernarda Radovan, POSTPRODUKCIJA: Zdenko Potočar, PRISPEVEK PRIPRAVILA, NAPISALA: Bernarda Radovan, SODELUJOČI: Otroci in strokovne delavke oddelkov, GLAVNA VLOGA: Ema Gašperič, V SODELOVANJU Z Anjo Luštek, VODSTVOM VRTCA IN ŠOLE.