Zveza prijateljev mladine vsako leto razpiše tematiko, ki zaznamuje Teden otroka in se ga praznuje v prvem tednu oktobra. Letošnja tema je bila Odgovor je pogovor. Tradicionalno smo ga obeležili tudi v našem vrtcu.

Strokovne delavke in otroci smo izvedli različne, pestre in prijetne dejavnosti, ki so se na to temo navezovale. Otroci so raziskovali v gozdu, si ogledali lutkovne predstave v izvedbi strokovnih delavk, spoznali Kamišibaj, imeli jutranji krog ob robu gozda, praznovali rojstne dneve otrok, poslušali ptičje petje, razvrščali naravni material, se preizkusili v premagovanju različnih ovir in še kaj bi se našlo. Preostanek tedna smo namenili igri, ki je za otroke zelo pomembna dejavnost. Obiskalo nas je tudi Miškino gledališče.

Zapisala: Helena Kirm