Spoštovani starši

S spremembo 135. člena ZOFVI-M in v skladu s sprejetimi Pravili šolskega sklada OŠ Toneta Pavčka imate starši, ki ste zavezanci za dohodnino možnost, da do največ 0,3 % dohodnine namenite za donacijo šolskemu skladu. S tem boste pomagali šoli in vrtcu pri pridobitvi sredstev in ne boste nič prikrajšani, saj gredo sicer sredstva v državni proračun.

Na vas se tako obračamo s prošnjo, da našemu šolskemu skladu namenite del dohodnine. Zbrana sredstva bodo namenjena za pomoč socialno šibkejšim učencem in otrokom, za programe dela z nadarjenimi učenci in nakup nadstandardne opreme za šolo ali vrtec. S sredstvi bo skrbno in odgovorno upravljal Upravni odbor šolskega sklada.

Postopek za namenitev je preprost. Šolskemu skladu lahko namenite del dohodnine tako, da oddate vlogo oziroma zahtevek za Namenitev dela dohodnine za donacije na naslednje načine:

• Elektronsko prek portala eDavki .  Na portal lahko vstopate tudi brez digitalnega potrdila. V vlogi je poleg svojih podatkov treba vpisati naziv organizacije, kateri namenjate delež dohodnine (OSNOVNA ŠOLA TONETA PAVČKA, v primeru da donirate za vrtec OSNOVNA ŠOLA TONETA PAVČKA/VRTEC CEPETAVČEK), davčno številko (57013357) in višino odstotka, ki ga namenjate. Šolskemu skladu lahko namenite do 0,3 % dohodnine.
  • Po pošti ali osebno v nabiralnik na krajevno pristojnem Finančnem uradu, kjer ste vpisani v davčni register. V tem primeru mora biti vloga lastnoročno podpisana.

Obrazec (povezava do obrazcev) je potrebno oddati najpozneje do 31. 12. 2022.

Iskrena zahvala vsem, ki ste, oziroma mesečno prispevate sredstva v naš šolski sklad in hvala tistim, ki se boste odzvali našemu povabilu z donacijo dela dohodnine.

UO šolskega sklada

Majda Čengija