Z otroki skupine Motorji sodelujemo v projektu Z igro do prvih turističnih korakov na temo Voda in zdravilni turizem. Ena izmed idej, kaj bi lahko v sklopu projekta delali, je bila ideja otrok, da bi odšli do reke Temenice, kjer bi lovili ribe.

Da bi si naše dopoldne dodatno popestrili z omenjeno dejavnostjo in bi izvedeli še nekaj več o ribolovu, smo k sodelovanju povabili Frenka Lužarja, člana Ribiške družine Novo mesto. G. Lužar je zavihal rokave in skupaj z lokalnimi člani pododbora Temenica Robertom Vizlerjem, Tomažem Gorencem, Tomažem Severjem in Jožetom Lumpertom pripravil pravo presenečenje.

Po prijaznem sprejemu so nam poklonili kape, ki nam bodo v poletnih dneh koristile za zaščito pred soncem, in nas povabili v ribiško kočo v Zalošču. Robert Vizler in Frenk Lužar sta nam predstavila ribiško opremo in pripomočke, ki jih uporabljajo pri ribolovu. Spoznali smo različne ribiške palice, torbo za nošenje le-teh, vabe, hrano, s katero hranijo ribe … Pokazala sta nam, katere ribe so najpogostejše v reki Temenici in, kar je bilo za nas tudi izjemno zanimivo, opazovali smo ribiče Tomaža S., Tomaža G. in Jožeta med samim ribolovom. Pred nami so ujeli in izpustili nazaj v Temenico rdečeoko, zeleniko in klena. Seveda smo se tudi sami usedli na pravi ribiški stol in se preizkusili v ribolovu s pravo ribiško palico.

Na koncu pa so poskrbeli, da smo se podali na lov za zakladom in se z njim posladkali.

Otroci skupine Motorji in strokovni delavki se omenjenim ribičem zahvaljujemo za lepo in poučno dopoldne.

Pripravila: Petra Kos