Fina motorika je ključnega pomena pri razvoju otroka in pomeni vedno bolšji nadzor gibanja mišic. Otrok tako zaznava okolico, samega sebe ter postaja bolj samostojen, kar je pomembno za njegov celostni razvoj.

Fina motorika zahteva koncentracijo in potrpežljivost, ki vplivajo tudi na razvoj otrokove inteligence. Finomotorične sposobnosti otroku dajejo možnost, da doseže neodvisnost in možnost da do neke mere poskrbi zase. Omogoča mu da riše, slika in že zelo zgodaj uživa v ustvarjalnem izražanju.

V skupini Gobice preko igre izvajamo dejavnosti, s katerimi razvijamo finomotorične spretnosti. Otroci se spoznavajo z različnimi materiali in z njimi rokujejo. Ob dejavnostih zelo uživajo, in so motivirani za igro. Za igro uporabljamo različne materiale in sredstva, kot so plastelin, naravni materiali, svetlobna miza ter različni predmeti, ki v otroku vzbudijo radovednost in željo po ustvarjanju. Poleg razvijanja prstnega prijema in koordinacije oko – roka, otroci utrjujejo tudi barve, se spoznavajo s števili, razvrščajo in prirejajo ter razvijajo vztrajnost in domišljijo.

Zapisala: Darja Rudman