Tudi letos smo praznovali prvi jesenski dan in se veselili jeseni. V vsakem oddelku so se odvile različne jesenske dejavnosti.

V najmlajših oddelkih Korenčki in Miške so otroci uživali ob nabiranju jesenskega listja, ki so ga drevesa odvrgla na njihovo igrišče. Otroci so z veseljem opazovali in prijemali rumeno-rjavo obarvano listje. Otroci iz oddelkov Lisičke in Ježki so ta dan preživeli v gozdu in opazovali jesensko drevje. S sabo so vzeli košare in jih napolnili z listi in plodovi. V oddelku Gobice so v gozdu prebrali knjigo Muca Copatarica. Ker po iskanju in raziskovanju gozda niso našli njene hiše, so jo iz gozdnih materialov zgradili kar sami. Otrokom iz oddelka Listki pa je pred vrati igralnice botra Jesen pustila košaro z odpadlim jesenskim listjem in svojo fotografijo. Odločili so se, da zaidejo v gozd pogledat, ali se je že sprehodila skozenj in pričela barvati liste na drevesih in ali so listi že pričeli odpadati. Ko so prišli v gozd, pa so našli obrise obraza, ki jim ga je pustila botra Jesen. Otroke je pozvala, naj prosto ustvarjajo dele obraza z materialom, ki jim ga ponuja gozd. Tudi otroci iz enote Polonca so si dan odeli v jesenske barve. V oddelku Lubenice so pripravili kar nekaj zanimivih jesenskih dejavnosti, v oddelku Motorji pa so dan začeli z uganko o jeseni, se udobno namestili na listke iz blaga in poslušali pravljico z  naslovom Škoržek. Odpravili so se v gozd, kjer so opazovali naravo, barve listov, nabirali listje in jesenske plodove. Poleg omenjenega so iz nabranih drevesnih listov naredili paleto jesenskih barv. V oddelku Strele so otroci na ta dan spoznali in prepevali pesem M. Voglar Jesenski raj, reševali jesenske uganke s podajanjem rešitev preko risb, jesen pa so pozdravili tudi v naravi, kjer so nabirali odpadlo jesensko listje, iz njega ustvarjali umetnije, ga prenašali preko odej in se z njim igrali. V oddelku Klepetulje pa so se pogovarjali o jeseni, jesenskih barvah, naravi, nato so z jesenskimi listi telovadili in se razgibali. Kasneje so jesensko listje še naslikali s čopičem in tempera barvami ter si v naravi dodobra ogledali jesensko listje ter drevesa.

Pripravila: v sodelovanju z ostalimi strokovnimi delavkami Bernarda Radovan