Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bo od ponedeljka, 16. 3. 2020 dalje OŠ Toneta Pavčka – Vrtec Cepetavček z dislocirano enoto Polonca zaradi zajezitve širitve koronavirusa zaprt. Od ponedeljka, 16.03.2020 dalje bo samo za nujne primere odprt oddelek v Vrtcu Cepetavček.

Sprejemali bomo le zdrave otroke staršev, ki so dolžni opravljati delo pri delodajalcu in to izkažejo s pisnim potrdilom/izjavo delodajalca. Nujne primere poklicev smo določili na podlagi okrožnice MIZŠ, civilne zaščite in kriznega štaba naše občine:

• zaposlenih v zdravstvu,
  • policiji,
  • vojski,
  • zaporih,
  • komunalnih službah,
  • živilskih trgovinah,
  • lekarnah,
  • domovih za ostarele,
  • dežurne v šolah in vrtcih,
  • redarstvih in
  • službah civilne zaščite
  • energetiki.

V primeru, da je eden od staršev doma (porodniška, bolniška, dopust, brezposeln, možnost varstva zaradi ne – nujnih del …), drugi pa v navedenih poklicih, mora biti otrok doma.

Da bomo izredno dežurstvo pod posebnimi pogoji lažje organizirali, vas prosimo, da nas obvestite o morebitni prisotnostI vašega otroka na e – naslov irena.kozlevcar@ostpavcka.si do nedelje, 15. 3. 2020 do 10.00. Prosimo navedite prihod in odhod otrok.

Nujno varstvo otrok se izkazuje s pisno izjavo/potrdilom delodajalca, da starši opravljate delo, ki je pomembno za delovanje družbe in države v izrednih razmerah. Izjavo prinesite do torka, 17. 3. 2020, kasne otroka v vrtec brez izjave/ potrdila ne bomo sprejeli.

Prosimo vas, da z vso skrbnostjo presodite ali vrtec zares potrebujete ali lahko otroka kljub vsemu zaupate v drugo varstvo.

V vrtcu bomo uvedli poostreno higieno ter poseben protokol prihoda in odhoda otrok ter odraslih. Prosimo, da upoštevate naša navodila in pravila, v okviru katerih bomo delovali v kriznih razmerah.

O vseh nadaljnjih informacijah in ukrepih vas bomo obveščali preko eAsistenta in naše spletne strani http://vrtec.ostpavcka.si/.

Lepo vas pozdravljamo in želimo veliko zdravja.

Danijel Brezovar

Priloga: Obvestilo o izrednih razmerah