V oddelku Strele smo teden posvetili Tradicionalnemu slovenskemu zajtrku. S pomočjo literature in pogovora smo spoznali delo in pomen čebel za življenje. Ker smo se vključili v likovni natečaj Tradicionalni slovenski zajtrk »Sadje in zelenjava je za zajtrk kombinacija prava«, smo se o tej temi pogovarjali, otroci so predlagali besede, ki jih je Majda Jarc oblikovala v pesem z naslovom Prijatelji, dober tek! Spoznavali smo različno sadje in zelenjavo. Pripomogli smo k varovanju okolja in reciklirali časopisni papir tako, da smo izdelali časopisno kašo ter jo uporabili za oblikovanje sadja in zelenjave. Izdelke smo poslali na natečaj. Poleg omenjenega smo si pripravili še dekoracijo za prijetno vzdušje ob uživanju lokalno pridelane hrane ob tradicionalnem slovenskem zajtrku (jesenski pogrinjki, obročki za prtičke, namizna dekoracija. Otroci so v pripravi na zajtrk sodelovali in uživali ter pridobili nekaj novega znanja.

Vilma Fabjan