Prvi dan v vrtcu je bil za otroke zanimiv. Veliko je bilo novega, nove vzgojiteljice, novi prijatelji, nove dogodivščine, ki so se zgodile med poletjem in jih je bilo treba deliti z prijateljčki. Vsak otrok si je izbral sličico, po kateri bo prepoznal svoje mesto v garderobi, na prostorčku v igralnici ter na ležalnikih.

Otroci so podali predloge za ime skupine. Na koncu smo s skupnimi močmi izbrali 3 predloge in še individualno glasovali, tako smo dobili ime – Hobotnice.

Ob ponedeljkih bomo hodili v gozd. Otroci so z navdušenjem povedali, da so v vrtec prinesli škornje in da so jih starši »našpricali« s spreji proti klopom. V gozdu smo opazovali naravo, poslušali ptičje petje in našli škratovo hišico. Klicali smo škratke, vendar jih žal nikjer nismo nikjer videli, smo pa za kratek čas smo slišali, kako so peli pesmico.

Na gozdni jasi smo se prvič igrali igro Gnilo jajce.

Prispevek pripravila: Maja Pirc

Dostopnost