Pri Strelah smo vključeni v projekt Mreža gozdnih vrtcev, zato smo srede posvetili gozdni igralnici. To pomeni, da večino sred odidemo v bližnji gozdiček, kjer otroci raziskujejo, se igrajo in spoznavajo svet preko gozda. V gozdičku stoji hišica za katero so otroci prepričani, da pripada škratkom. Tako se je začelo raziskovanje in domišljija otrok, ki ne pozna meja. Ker v gozdu pazimo, da nismo preglasni, so nam škratki pripravili uganke, ki so nas pripeljale do presenečenja. Podarili so nam škratka, za katerega smo obljubili, da bomo skrbeli in ga ob vsakem obisku gozda prinesli s seboj. Otroci so ga poimenovali škrat Veselko. Škrat Veselko obiskuje otroke na domu in skupaj z njimi in starši oblikuje skupno zgodbo. Otroci vsak petek nestrpno pričakujejo kdo bo izžreban, da odnese Veselka k sebi domov. Ob ponedeljkih se Veselko vrne v vrtec in skupaj z otrokom predstavita nadaljevanje zgodbe. Projekt je zelo koristen, saj se otroci navajajo na bivanje v naravi, na skrb za druge, razvijajo domišljijo in se veliko gibajo ob dejavnostih v gozdu.

Zapisala Vilma Fabjan