Z otroki smo najprej spoznavali besedo orientacija, orientacijski pohod. Potem so dobili nalogo, da sestavijo fotografijo, ki je bila skrita v balonih. Kako dobiti fotografije iz balonov? To otrokom ni delalo večjih preglavic, hitro so stopili po škarje in balone počili. Sestavljene fotografije so nam nakazale, kam se moramo odpraviti na pohod (gozd, polje, cerkev, zemljevid poti). Otroci so na poti opazovali naravo, bili pozorni na drevesa, markacije … Spoznali pa smo tudi, da je v senčnih predelih zemlja zmrznjena, medtem ko je tam, kjer sonce pogosteje posije, blato in so bolj vidne tudi kolesnice. Kot se za pravi pohod spodobi, ni manjkala niti malica. Privoščili smo si jo pri cerkvi, do katere nas je vodila ena od fotografij. Kot pri vsaki zanimivi dejavnosti čas hitro mine, smo se tudi tokrat morali podvizati in se odpraviti nazaj v vrtec, kjer nas je že čakalo kosilo.

Lea Ketiš